loader

Princip vytápění sálavým topením je velmi podobný Slunci. Panel vytápí pomocí infravln, které ohřívají primárně předměty, jako je podlaha, obklady a stěny. Od nich se pak ohřívá vzduch v místnosti. Na rozdíl od například přímotopů, které ohřívají pouze vzduch, sálavé topení má lepší tepelnou setrvačnost, tzn. místnost nevychladne okamžitě poté, co otevřete okna, a vyvětráte. Pouze se vymění vzduch, teplo naakumulované v podlahách a zdech zůstane.

Sálavé topné panely jsou vhodné do jakýchkoli vnitřních prostor. Mimořádně vhodné jsou například pro alergiky, protože nevíří prach. Jsou naprosto tiché. Není problém umístit je do prostoru s pohybem dětí, do zdravotnických zařízení a samozřejmě hlavně do rodinných domů.

Příkon topných panelů závisí na tom, do jakých prostor je umisťujeme, jak jsou izolované, jak vysoko mají stropy a na dalších faktorech. Proto je vždy vhodné kontaktovat nás s přímým a konkrétním dotazem a my Vám pomůžeme navrhnout vhodný příkon přímo pro Vás.

Pokud jde o panely vyráběné na zakázku, velice rádi Vám vyjdeme vstříc a pokusíme se maximálně vyhovět Vašim požadavkům. Desky i kovové rámy panelů je možno lakovat vzorníkem RAL, na desky se dají tisknout fotky a Vámi vybrané obrázky, dřevěným rámům je možno měnit tvar, povrchové úpravy i druh použitého dřeva. Zakázkově navrhnutých panelů už jsme vyrobili mnoho, neváhejte nás proto prosím kontaktovat.

Panely je nejlepší umístit na strop, odkud nejlépe distribuují teplo do okolí a hlavně Vám nepřekáží. Pouze se nedají umisťovat nad vysoké předměty typu skříň, kuchyňská linka atd. Lze je namontovat také na stěnu, jen byste do jejich bezprostřední blízkosti neměli umisťovat nábytek, nic o ně neopírat a podobně. Standardně však na stěnu umisťujeme topné obrazy dělané na zakázku, kde však jde především o estetiku.

Vždy je lepší instalovat dva méně výkonné panely místo jednoho velmi silného. Teplo se lépe rozloží, působí na větší ploše, není tak silné a lépe místnost prohřeje. Celkově je mnohem příjemnější.

Topný panel Vám namontuje Váš elektrikář, po předchozí domluvě jsme schopni Vám montáž zařídit i my.

Ano, na topné panely garantujeme záruku 3 roky.

Nemusíte se bát, že by Vám teplo bylo jakýmkoli způsobem nepříjemné nebo Vás omezovalo. Sálavé teplo je naprosto přirozené a není nijak agresivní. Pokud máte nižší stropy, zohledňujeme tento fakt při návrhu příkonu topení automaticky.

Topný panel se dá regulovat pomocí termostatu, nebo Vám ho můžeme dodat s koncovkou do klasické zásuvky a čas topení si můžete regulovat sami.

Povrchová teplota panelu se pohybuje od 100°C do 130°C. Nemusíte se však bát, že byste se spálili, povrch není tak horký, aby Vám způsobil jakékoliv popáleniny. Na zadní straně je tepelná izolace, takže směrem ke stropu nejde zdaleka tak vysoká teplota jako dopředu. Není tak problém umístit topení ani například do chat s dřevěným obkladem stropu.

Kontakt

MP ELTOP s.r.o.
Náměstí 103, 594 42 Měřín
IČO:29199441
DIČ:CZ29199441
sídlo

Sídlo


Rádi vám zodpovíme kazdý vaš dotaz.